DZIAŁANIA KOŁA

XXV edycja WOŚP - podsumowanie

Tegoroczna edycja XXV Wielkiegio Finału WOŚP pobiła zeszłoroczny wynik! Ten nowy rekord to 105 570 801,45 PLN! Przyczynili sie też do tego rezultatu wszyscy wolontrariusze WOŚP pod egidą naszego Szkolnego Koła Wolnontariatu. Mimo że chłód, nieprzyjemna aura to ostatecznie do akcji wyruszyło ich osiemnastu. I tutaj też padł swoisty rekord liczby wolontariuszy naszego koła, w których puszkach znałazła sie kwota przynajmniej tysiąca złotych! Było ich siedmioro! Zawsze do tej pory takie wyniki osiągało dwóch, najwyżej trzech wolontariuszy z naszego koła, a tutaj taki wynik! W szeregach ekipy z naszego koła pojawili się absolwenci naszego XV Liceum. Wspieraja oni działania WOŚP już od przynajmniej sześciu lat i to im udało się zebrać najwięcej: Filip Andracki 2950 zł, Aleksandra Lebioda 3528  zł i Adrian G., ich współny znajomy, - 4700 zł. Nic dziwnego, że przy takim zaangażowaniu wszystkich wolontariuszy,nasz mały osiemnastoosobowy zespół zebrał prawie dwadziescia tysiecy!!! Brawo!
Pomagamy w Dniu Języków Obcych w naszej szkole

Jak co roku, w naszej szkole odbywa się Kiermasz Świateczny organizowany przez nauczycieli jezyka niemieckiego. który od tego roku szkolnego wchodzi w skład Dnia Języków Obcych. Kiermasz Świąteczny jest dla nas, wolontariuszy bardzo ważny, bo cały dochód ze sprzedaży wypieków przekazywany jest na rzecz szkolnej akcji charytatywnej SzACh.Tego Dnia odbyło sie szereg ciekawych, zabawnych  konkursów, o których możecie przeczytać na stronie  Aktualności szkoły. My wolontariuszki, pomagałyśmy w sprawnym przebiegu całego Dnia i zachęcałyśmy do udziału w różnych konkursach oraz kupowania słodkich wypieków. Wolontariuszki z klasy 1b XVLO: Majka, Monika, Natalka, Zuza i Zuzanna oraz Agata i Daria wraz z opiekunka wolontariatu pragną bardzo podziękować tym wszystkim, którzy bawili się dobrze,brali udział w konkursach,śpiewali i kupowali wypieki oraz organizatorom Kiermaszu Świątecznego, bo dzieki ich zaangażowaniu wpłynęło 215 złotych datków na SzACh. Dziękujemy!!!

  
X MUZA po angielsku - trzecia edycja ruszyła.

Tradycyjnie wolontariusze wspierają imprezy szkolne, jeżeli jest taka konieczność. W poprzednich edycjach X MUZY wolontariuszki pomagaly w cześci logistycznej i w tym roku nie mogło być innaczej. Na recepcji działały Natalia Wilkowska i Monika Staniak, oprowadzały gości Zuzanna Borkowska oraz Maja Lisewska, a ustawianiem stolików oraz poczęstunku zajęły sięJulia Zgiep oraz Karolina Spychała. Fotografowała Zuza Borkowska. Dzięki ich zaangażowaniu, organizatorzy imprezy nie musieli martwić się o logistyczne aspekty imprezy. Brawo !!!
WOŚP - zakończenie rekrutacji

30 listopada zakonczona została wstępna rekrutacja wolontariuszy WOŚP. W sprawnym przebiegu zbieraniu danych oraz w sesji fotograficznej pomagaly wolontariuszki z 1B XVLO oraz 54 Gim. Dzięki ich zaangażowaniu do tegorocznej edycji z naszej szkoły wyruszy 21 wolonatriuszy(trzon stanowią uczniowie z XV LO, ale też jest paru gimnazjalistów z 53 i 54 Gimnazjum oraz dwójka absolwentów XVLO). Ostateczna weryfikacja potrwa do połowy grudnia.
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Nadeszła pora wróżenia przyszłości... Andrzejki. Nasze dwie wolontariuszki Monika Staniak oraz Zuza Borowska z własnej inicjatywy postanowiły dołączyć do ekipy wrożącej i połaczyć zabawę z możliwościa wzbogacenia konta naszej akcji SzACh. Uzyskały zgodę opiekuna i to co zaplanowały, to zrobiły!!! Upiekły ciasteczka z wróżbami wg. magicznego przepisu i na długiej przerwie za symboliczny datek na szkolną akcję charytatywną SzACh, przekazywały darczyńcom wrożby ukryte w ciasteczkach. Trzeba przyznać, że były dosyć trafne, hmm... coś magicznego jednak w nich było... może to ten przepis... Dziekujemy Wam dziewczyny i wszystkim, którzy zaryzykowali - konto naszej akcji wzrosło o całe 24 złote!!!
 


<<    aktualności: 64 (1701 KB)     >>

Działania - rok szkolny 2012/2013
Działania - rok szkolny 2011/2012
Działania - rok szkolny 2010/2011
Lubisz pomagać innym i czerpiesz z tego radość? Dołącz do nas! Od września 2009 roku działa Szkolne Koło Wolontariatu. Opiekunem Koła jest mgr Joanna Pliszka, a trzon jego stanowią uczniowie naszej szkoły. Nieważne, czy jesteś gimnazjalistą czy licealistą. Jeśli lubisz nieść innym pomoc, angażować się w sprawy innych ludzi i zdobyć cenne doświadczenia – dołącz do nas! Zapoznaj się z planem pracy naszego koła i zgłoś się do naszego opiekuna, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.
Włącz się do naszych działań - zapraszamy w każdy poniedziałek do sali nr 2, od 14.35-15.20.

 

Autor strony: Marcin Maćkiewicz
(admin@liceumxv.edu.pl)

 

Opiekun strony: Joanna Pliszka
(wagtail2@poczta.onet.pl)