DZIAŁANIA KOŁA

XXV edycja WOŚP - zapisy ruszyły

Tegoroczna Edycja odbywa sie pod hasłem LECIMY JUŻ 25 LAT!!!

 

Poświęcona jest zbieraniem datków na rzecz ratowania zdrowia i życia dzieci i seniorów.

 

Chcesz zostać WOLONTARIUSZEM XXV WOŚP?

 

KONIECZNIE przyjdź na SPOTKANIE ORGANIZACYJNE: 24 listopada (czwartek) ; sala nr 3 godzina 12.25-12.50 oraz 13.35-13.45 

 

Nie zapomnij wziąć ze soba kartki z wypisanymi danymi niezbędnymi do rejestracji:

- imię, nazwisko

- typ szkoły (np. XV LO , Gim 54)

- PESEL

- adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym (!)

- numer telefonu

- oraz wyraźnie napisany adres e-mail

 

W trakcie spotkania odbędzie się SESJA FOTOGRAFICZNA - fotograf Szkolnego Koła Wolontariatu będzie wykonywał zdjęcia KONIECZNE do identyfikatora WOŚP

 

Przewidziany jest tylko JEDEN TERMIN rejestracji wolontariuszy WOŚP. W razie pytań: zgłoś się do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu - Joanny Pliszka. (sala nr 2 lub pokój nauczycielski)

 
Kawiarenka SzACh już działa !!!

26 października podczas Zebrań z Rodzicami i Drzwi Otwartych rodzice i nauczyciele mogli posilić się ciastami przygotowanymi przez nasze wolontariuszki oraz napić się smacznej aromatycznej kawy i herbaty. W zamian za te słodkości wrzucali datki do puszki Szkolnej Akcji Charytatywnej. To już siodmy rok, w ramach pomocy dla ucznia / uczennicy z naszej szkoły,którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, wolontariusze organizują cykl akcji, w które włącza się cała społecznośc szkolna. Do tradycyji już należy zaliczyć m.in.Kawiarenkę SzACh oraz koncert Charytatywny SzACh (w tym roku planowany na 21 marca 2017). W tej pierwszej edycji Kawiarenki dyżur pełniły WOLONTARIUSZKI Z KLASY 1B XV LO: Kinga, Natalia, Zuzia oraz Julka. Stawiły się już one na posterunku o godzinie o 16.45:udekorowały stoisko oraz przystroiły ciasteczka flagami SzACh. Staly na posterunku do 19.30 od czasu do czasu wędrujac miedzy piętrami z tacami pełnymi smakołyków. Dziękujem za zaangażowanie wolontariuszek,oraz szczodrość darczyńców bo dzięki nim w puszcze SzACH uzbieraliśmy około 100 złotych. Dzięujemy!!!
Finał X Muzy już za nami!!!

Przez caly rok szkolny wolontariusze wspierali II edycję projektu nauczycieli języka angielskiego "X Muza po angielsku". Przed warsztatami witali gości w recepcji "X Muzy", przygotowywali salę, w ktorej odbywał się poczestunek w przerwie warsztatów dla uczestników projektu. Do ich obowiazków należało m.in. przygotowanie stołów, nakrycia, pokrojenia ciast, zaparzenia kawy, herbaty, rozłożenie buteleczek z piciem, przygotowanie stolika dla nauczycieli, i ostatecznie posprzątanie. Jeden lub dwóch wolontariuszy było zawsze oddelegowanych do robienia zdjęć z warsztaów. Byliśmy zawsze obecni, choć nie zawsze widoczni, ale dzięki naszej pracy ten element organizacyjny "X Muzy" był zawsze dopięty na ostani guzik. Tegoroczna edycja zakonczyła się III Multimedialnym Konkusem Filmowym 21 czerwca, na którym też byli obecni nasi fotograficy (Nicole Wojcik i Noemi Balinowska). Dziękuję w imieniu autorów projektu za wsparcie również i tych warsztatów które miały miejsce w II semestrze: 14 lutego, 8 marca, 22 kwietnia. Jeżeli tylko mogły wspierały "X Muzę"  wolontariuszki a klasy 1c XV Michalina Garnik, Inga Stawicka, Ola Gryszówka, z 2c XV Monika Danilewicz, Angelika Russ, z 53 Gimanzjum: Noemi Balinowska, Nicole Wojcik. Dziękujemy!!!
VI Charytatywny Koncert SzACh już za nami !!!

Tegoroczna edycja Koncertu odbyła się w Sali Klubowej MDK 5 28 kwietnia i trwała od godziny 11.00 do 14.00 Sala była pełna, sprzedalismy wszystkie 90 biletów i klasy obecne na koncercie z chęcią ofiarowały datki za wystawione przedmioty na rzecz naszego ucznia. Wolontariuszki upiekły tort i 30 muffinek (zaraz po koncercie prawo do skonsumowania tortu nabyła 2c XV, a do muffinek 1a 53Gim). Uczennica klasy 3a53Gim, Irena Rapacka, narysowła kredką piękny Portret Psa, ktory po koncercie znajdzie się w posiadaniu klasy 3a53Gim . Dyrekcja MDK5 wystawiła też podwójny bilet na tegoroczną edycję koncertu Szlagier, który nabyła indywidualnie uczennica naszej szkoły.Klasa Ia XV wylicytowała portret wychowawcy (pan Sławomir Maciąg otrzyma więc miłą pamiątkę od swojej klasy), klasa 1a 53 Gim za ofiarowane datki otrzyma piękne zdjęcie klasowe z Zajączkim w antyramie oraz przechodnią statuetkę koncertu SzACh. Również bardzo ciekawie o płycie "Music with SDM " opowiadał ksiądz Piotr Wachowski. Muzyczna scena została oddana we władanie Krystianowi Bilskiemu (2c XV)  który prowadził koncert. Pomagał mu w tym Zajączek (Noemi.Balinowska) i Ernest Budka (2cXV) współprowadzący licytację. Na scenie występowali soliści i grupy wokalne czy taneczne. Mogliśmy podziwiać wokalne występy Zuzanny Żychskiej, Damiana Kolasinskiego, Krystiana Bilskiego (wszyscy z 2cXV!!!), wysłuchać mini recitalu na skrzypce  w wykonaniu Ingi Stawickiej (1c XV ), wysłuchać mini koncertu na flet i dwie gitary (53Gim), poczuć ostre brzmienie gitary Norberta Godlewskiego (2cXV), podziwiać układy taneczne w wykonaniu grupy tanecznej "Spid" (MDK5), i na koniec podziwiać mini koncert przedstawicieli grupy wokalno -instrumantalnej "Just a Band". Oj, dzialo się, szybko i miło minął nam czas. Ciekawe, jaki będzie już przyszły Koncert. Mamy nadzieję, że mega!!! Do galerii fotek i krótkiego filmiku odsyłam do naszej strony na facebooku.
Kawiarenka SzACh ponownie otworzyła swoje podwoje!!!

Stało się tradycją, że dwa razy w roku, podczas zebrań z rodzicami uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowują ciasteczka, parzą kawę oraz herbatę, wszystko po to aby: po pierwsze - umilić czas rodzicom czekającym na zebrania i w trakcie drzwi otwartych i po drugie: aby zebrać datki na rzecz ucznia naszej szkoły, który jest w trudnej sytauacji ekonomicznej. Nie mogło być innaczej i tym razem - 17 marca Kawiarenka SzACh witała rodziców i nauczycieli już na parterze, ale dwie "satelity kawiarenki" (wolontariuszka ze srebrną tacą pełną ciasteczek ozdobionych chorągieweczkami SzACh) krążyły miedzy piętrami.Zarówno stacjonarna Kawiarenka jak i jej mobilne sekcje miały co robić. Zadbali o to darczyczyńcy- jak zwykle nasi rodzice i nauczyciele. Dziękujemy!!!.
 


<<    aktualności: 64 (1701 KB)     >>

Działania - rok szkolny 2012/2013
Działania - rok szkolny 2011/2012
Działania - rok szkolny 2010/2011
Lubisz pomagać innym i czerpiesz z tego radość? Dołącz do nas! Od września 2009 roku działa Szkolne Koło Wolontariatu. Opiekunem Koła jest mgr Joanna Pliszka, a trzon jego stanowią uczniowie naszej szkoły. Nieważne, czy jesteś gimnazjalistą czy licealistą. Jeśli lubisz nieść innym pomoc, angażować się w sprawy innych ludzi i zdobyć cenne doświadczenia – dołącz do nas! Zapoznaj się z planem pracy naszego koła i zgłoś się do naszego opiekuna, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.
Włącz się do naszych działań - zapraszamy w każdy poniedziałek do sali nr 2, od 14.35-15.20.

 

Autor strony: Marcin Maćkiewicz
(admin@liceumxv.edu.pl)

 

Opiekun strony: Joanna Pliszka
(wagtail2@poczta.onet.pl)