DZIAŁANIA KOŁA

Podsumowanie akcji PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH

Wszystkim tym klasom:1a54Gim,1b XVLO oraz  2c XVLO 😍

☘serdecznie dziekujemy ❤️ 💞 
za udział w akcji 😀😀😀Podaruj DzieciomUśmiech 😀

Zwycięska klasa to 1b XVLO : 122 wafelki oraz 76 kartoników z sokiem .

Razem uzbieraliśmy:

👉184 wafelki; 
👉6 paczek ciastek oraz 3 paczki cukierków 
👉74 małych kartoników owocowych oraz 16 butelek z woda niegazowaną

Dziękujemy wolontariuszkom: 

za pomoc logistyczno-organizacyjną w przeprowadzeniu Akcji: 

Julii Mindikowskie, 
Majce Lisowskiej,
Zuzie Borkowskiej 


oraz w pieknym zapakowaniu słodkich upominków:
☘Kindze Cukras
☘Dominice Holc
☘Monice Staniak

Wszystkie dary zostaną przekazane dzieciom (5 -18 lat) wychowankom Zespołu Mieszkań Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych 20 i 21 czerwca podczas seansu filmowego w Kinie Jeremi .

To napewno będzie udane spotkanie . Krótka fotorelacja znajdzie sie na naszej stronie wolontariatu na fb. Zapraszamy 😀
Rusza akcja Podaruj dzieciom UŚMIECH!!!

Dla kogo? 
dla dzieci Zespołu Mieszkań Usamodzielnienia w wieku 5 -18 lat
(wychowankowie Zespołu Mieszkań Usamodzielnienia Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych)

Co zbieramy?
- wafelki/batoniki oraz napoje niegazowane ( do 0,5 litra)

Kto może włączyć się do Akcji?
- zbiórka klasowa, przekażcie tyle wafelków i butelek jak duże są Wasze Serca

Gdzie przekazujemy wafelkowe paki i wody

wolontariuszom 
każda duża przerwa przed pokojem Samorządu Uczniowskiego 
dla klasy która przekaże najwięcej - upominek niespodzianka

Start Akcji 5 czerwca 
Zakończenie Akcji 9 czerwca (piątek)


 
VII Edycja Koncertu Charytatywnego SzACh za nami!!!

 

 

 

 

 

Scena klubowa przy MDK5 ugościła nas i udostępniła swoje podwoje na ten, jak się okazalo niesamowity VII Koncert SzACh. Kto nie był, niech żałuje!!! Wszystkie wystepy solistów i zespołu tanecznego były nie z tej Ziemii! Koncert poprowadził po raz drugi i ostani Krystian Bilski (3c XVLO), ktoremu asystował Króliczek - Ola Kipczak (2a XVLO); ostani raz też mogliśmy podziwiać profesjonalny występ Zuzanny Żychskiej i Damiana Kolasińskiego oraz gitarowy show i instrumentalny popis Norberta Godlewskiego - wszyscy też z 3c XVLO. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć Ingę Stawicka w nowej odsłonie - nie tylko pieknie zagrala na skrzypcach ale również pięknie zaśpiewala. Rownież po raz pierwszy gościlismy zespół taneczny Bulletproof Crew, ktorego ważnym ogniwem jest nasza wolontariuszka Maja Lisowska 1b XVLO. Nie było by sprawnego działania Koncertu gdyby nie zaangażowanie wolontariuszek z 1b XVLO - prowadzenie Biura SzACh - (papierkowa robota), gdzie przez caly koncert byłyMonika Staniak i Natalia Wilkowska; przygotowania sali (baloniki, przygotowanie sali, stoliki, krzesełka etc) w które zaangażowały się mi.in. Ewa Fons, Julia Mindikowska, Magdalena Megger, Karolina Spychała, Zuzanna Borkowska. Zuza przygotowala rewelacyjny tort Leśny Mech - ktory ostatecznie wylądowal na stoliku u nauczycieli, którzy nabyli sobie prawo do konsumpcji odpowiednim datkiem za niego. Inne przedmioty licytacji to przedmioty przekazane przez  nauczycieli: pufa- pani M.Borkowska; cykl 5 fotografii w antyramach oraz exlibris - pan D.Dzatkowiak; kolczyki ręcznie robione - pani A. Wiśniewska;srebne kolczyki - pani K.Dziakowiak; ręcznie wykonany brelok - pani D.klemensowicz. Przedmiotami licyatcji były też klasowe zdjęcie z Króliczkiem i portret wychowawcy oraz obraz namalowany przez naszego absolwenta z ubiegłego roku, również eks-wolontariusza Bartka Charysza. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przedmioty za które zadeklarowana kwota datków wyniosła 1055 złotych! Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

 

 
VII Edycja Koncertu Charytatywnego SzACh już tuż, tuż.

 

 

27 kwietnia odbędzie się jak co roku, hmm od siedmiu lat :-), wyjątkowy koncert chartatywny organizowany przez wolontariuszy naszego koła na rzecz ucznia naszej szkoły, którego rodzina boryka sie z trudną sytuacją finansową. Dlaczego TY musisz tam być? Kupując bilet imienny za 5 złotych nie tylko pomagasz, ale masz niepowtarzalną możliwość tworzenia atmosfery tego koncertu i dobrej zabawy. Ty i twoja klasa możecie ofiarować datek za przedmioty wystawione do aukcji; posłuchać występów wokalnych naszych uczniów z kalsy 3c XV LO, tanecznych grupy Bulletproof Gang oraz mini tecitalu na skrzypcach Ingi z 2cXV LO i niesamowitej rockowej gry na gitarze Norberta z klasy 3c XV LO. Twoj bilet bierze również udział w losowaniu Kuponów na Niepytanie na wybranej przez Ciebie jednej lekcji w terminie oznaczonym na Kuponie. Dysponujemy tylko 88 biletami! Sprzedaż biletów na koncert tylko 24 i 25 kwietnia na długich przerwach przd salą Samorządu Uczniowskiego! 

 

 

 
X MUZA po angielsku - pomagamy !!!

Wiadomo, że każda pomoc jest na wagę złota, nawet jeżeli trwa ona krótko, tak jak w tym przypadku - wolontariuszki Maja i Zuza z 1b XVLO pomagały przy logistyce warsztatów filmowych dla gimnazjalistów. Przyjmowały gości na recepcji X Muzy, dzięki czemu kolejna edycja warsztatów w dniu 12 kwietnia mogła zacząć się punktualnie. Dziękujemy w imieniu organizatorów!

 
 


<<    aktualności: 64 (1701 KB)     >>

Działania - rok szkolny 2012/2013
Działania - rok szkolny 2011/2012
Działania - rok szkolny 2010/2011
Lubisz pomagać innym i czerpiesz z tego radość? Dołącz do nas! Od września 2009 roku działa Szkolne Koło Wolontariatu. Opiekunem Koła jest mgr Joanna Pliszka, a trzon jego stanowią uczniowie naszej szkoły. Nieważne, czy jesteś gimnazjalistą czy licealistą. Jeśli lubisz nieść innym pomoc, angażować się w sprawy innych ludzi i zdobyć cenne doświadczenia – dołącz do nas! Zapoznaj się z planem pracy naszego koła i zgłoś się do naszego opiekuna, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.
Włącz się do naszych działań - zapraszamy w każdy poniedziałek do sali nr 2, od 14.35-15.20.

 

Autor strony: Marcin Maćkiewicz
(admin@liceumxv.edu.pl)

 

Opiekun strony: Joanna Pliszka
(wagtail2@poczta.onet.pl)