DZIAŁANIA KOŁA

Pomagamy w Dniu Języków Obcych w naszej szkole

Jak co roku, w naszej szkole odbywa się Kiermasz Świateczny organizowany przez nauczycieli jezyka niemieckiego. który od tego roku szkolnego wchodzi w skład Dnia Języków Obcych. Kiermasz Świąteczny jest dla nas, wolontariuszy bardzo ważny, bo cały dochód ze sprzedaży wypieków przekazywany jest na rzecz szkolnej akcji charytatywnej SzACh.Tego Dnia odbyło sie szereg ciekawych, zabawnych  konkursów, o których możecie przeczytać na stronie  Aktualności szkoły. My wolontariuszki, pomagałyśmy w sprawnym przebiegu całego Dnia i zachęcałyśmy do udziału w różnych konkursach oraz kupowania słodkich wypieków. Wolontariuszki z klasy 1b XVLO: Majka, Monika, Natalka, Zuza i Zuzanna oraz Agata i Daria wraz z opiekunka wolontariatu pragną bardzo podziękować tym wszystkim, którzy bawili się dobrze,brali udział w konkursach,śpiewali i kupowali wypieki oraz organizatorom Kiermaszu Świątecznego, bo dzieki ich zaangażowaniu wpłynęło 215 złotych datków na SzACh. Dziękujemy!!!

X MUZA po angielsku - trzecia edycja ruszyła.

Tradycyjnie wolontariusze wspierają imprezy szkolne, jeżeli jest taka konieczność. W poprzednich edycjach X MUZY wolontariuszki pomagaly w cześci logistycznej i w tym roku nie mogło być innaczej. Na recepcji działały Natalia Wilkowska i Monika Staniak, oprowadzały gości Zuzanna Borkowska oraz Maja Lisewska, a ustawianiem stolików oraz poczęstunku zajęły sięJulia Zgiep oraz Karolina Spychała. Fotografowała Zuza Borkowska. Dzięki ich zaangażowaniu, organizatorzy imprezy nie musieli martwić się o logistyczne aspekty imprezy. Brawo !!!

WOŚP - zakończenie rekrutacji

30 listopada zakonczona została wstępna rekrutacja wolontariuszy WOŚP. W sprawnym przebiegu zbieraniu danych oraz w sesji fotograficznej pomagaly wolontariuszki z 1B XVLO oraz 54 Gim. Dzięki ich zaangażowaniu do tegorocznej edycji z naszej szkoły wyruszy 21 wolonatriuszy(trzon stanowią uczniowie z XV LO, ale też jest paru gimnazjalistów z 53 i 54 Gimnazjum oraz dwójka absolwentów XVLO). Ostateczna weryfikacja potrwa do połowy grudnia.

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

XXV edycja WOŚP - zapisy ruszyły

Tegoroczna Edycja odbywa sie pod hasłem LECIMY JUŻ 25 LAT!!!

Poświęcona jest zbieraniem datków na rzecz ratowania zdrowia i życia dzieci i seniorów.

Chcesz zostać WOLONTARIUSZEM XXV WOŚP?

KONIECZNIE przyjdź na SPOTKANIE ORGANIZACYJNE: 24 listopada (czwartek) ; sala nr 3 godzina 12.25-12.50 oraz 13.35-13.45

Nie zapomnij wziąć ze soba kartki z wypisanymi danymi niezbędnymi do rejestracji:

- imię, nazwisko

- typ szkoły (np. XV LO , Gim 54)

- PESEL

- adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym (!)

- numer telefonu

- oraz wyraźnie napisany adres e-mail

W trakcie spotkania odbędzie się SESJA FOTOGRAFICZNA - fotograf Szkolnego Koła Wolontariatu będzie wykonywał zdjęcia KONIECZNE do identyfikatora WOŚP

Przewidziany jest tylko JEDEN TERMIN rejestracji wolontariuszy WOŚP. W razie pytań: zgłoś się do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu - Joanny Pliszka. (sala nr 2 lub pokój nauczycielski)

<<    aktualności: 58 (1701 KB)     >>

Działania - rok szkolny 2012/2013
Działania - rok szkolny 2011/2012
Działania - rok szkolny 2010/2011
Lubisz pomagać innym i czerpiesz z tego radość? Dołącz do nas! Od września 2009 roku działa Szkolne Koło Wolontariatu. Opiekunem Koła jest mgr Joanna Pliszka, a trzon jego stanowią uczniowie naszej szkoły. Nieważne, czy jesteś gimnazjalistą czy licealistą. Jeśli lubisz nieść innym pomoc, angażować się w sprawy innych ludzi i zdobyć cenne doświadczenia – dołącz do nas! Zapoznaj się z planem pracy naszego koła i zgłoś się do naszego opiekuna, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.
Włącz się do naszych działań - zapraszamy w każdy poniedziałek do sali nr 2, od 14.35-15.20.

Autor strony: Marcin Maćkiewicz
(admin@liceumxv.edu.pl)